<  
>  

Geno SA er et samvirkeforetak som driver avls- og seminvirksomhet. Geno er eid av 7 700 norske storfebønder. Vi har 240 ansatte og en årlig omsetning på 400 millioner kroner.

Geno driver avlsarbeid på mjølkekurasen Norsk Rødt Fe (NRF), og avlsprogrammet er basert på forskning og utviklingen innen avl, genetikk og reproduksjonsteknologi. Siden 2018 har vi produsert NRF-embryo som avlstiltak. Geno eksporterer også semin, i all hovedsak NRF, til mer enn 30 land.

Geno sitt hovedkontor ligger sentralt i Hamar, samlokalisert med Norsvin og TYR, og våre produksjonsanlegg ligger i Øyer og på Store Ree i Stange. På Genos avlsstasjon Store Ree produseres det årlig 1,3 millioner doser NRF-sæd. Genos stasjon for kalver/ungdyr ligger i Øyer.

Du kan lese mer om Genos virksomhet her.

Fakta om Geno
Hovedkontor
Hamar
Antall ansatte
201-500
Etablert år
1935
,,
Her kan du lese om jobbmuligheter og ledige stillinger
Logg inn for å få full tilgang
Er du interessert i arbeidsgivere som denne? Da bør du opprette din profil slik at arbeidsgivere kan oppdage deg. Vi vil også tipse deg om relevante jobbmuligheter.
Ikke medlem? Registrer deg gratis her!

Bli kjent med Geno

Bildegalleri

Kontaktperson

Adresse

Geno SA
Storhamargata 44
2317 Hamar