<  
>  
Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv
Stillingsannonse

Har du prosjekterfaring og trives å jobbe med forebyggende HMS-arbeid? AF Gruppen

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Stillingsbeskrivelse

I AF Gruppen har rollen som HMS-leder spilt en svært viktig rolle i utviklingen av HMS-området siden tidlig 90-tallet. Våre mål for videre utvikling forutsetter at vi prioriterer denne funksjonen. AF ønsker derfor å styrke organisasjonen med en HMS-leder Konsern. Vi er spesielt på utkikk etter deg med HMS-rettet prosjekterfaring fra bygg, anlegg, olje og gass eller andre relevante bransjer. Annen erfaring med HMS-ledelse er også interessant.

Som HMS-leder har du en viktig rolle som ressursperson i selskapets forebyggende arbeid, og du vil du bli en del av HMS Konsern. I dag består av ni ansatte, hvor du vil jobbe i et eget HMS-team. Her får du mulighet for kompetanseutvikling innen HMS-fagene, med fordypning tilknyttet helse, sikkerhet og beredskap. Det er videre lagt til rette for god personlig utvikling, spesielt innen kommunikasjon, formidling og ledelse.

Hverdagen din vil preges av oppgaver med stor kontaktflate mot resten av organisasjonen, både mot konsernledelsen, konsernstaber, AF sin interne bedriftshelsetjeneste og ikke minst alle forretningsenhetene og tilhørende selskaper i AF.

Arbeidsoppgaver:

  • Rådgiver og fagstøtte innen granskning av ulykker, risikostyring HMS, sikkerhetsstyring og beredskap
  • Faglig støtte innen HMS til forretningsenheter og selskaper
  • Overvåke og analysere utviklingen av HMS-resultater
  • Arrangere sentrale HMS-kurs og seminar
  • Bestiller og medutvikler av digitale systemer og løsninger
  • Være pådriver for at forretningsenhetene og selskapene implementerer og etterlever sentrale tiltak
  • Bruker og rådgiver av sentrale HMS-systemer, som Synergi, Dalux og CoBuilder Collaborat
  • Overvåke myndighetskrav og HMS-relatert samfunnsutvikling
  • Lede HMS-prosjekter

Egenskaper:

  • Du har et stort engasjement og brenner for HMS-faget
  • Du er positiv, har friskt mot og evne til å lede prosjekter
  • Du er strukturert, systematisk og har god skriftlig og muntlig formidlingsevne
  • Du trives med å søke informasjon og fakta, komme til kjernen i en problemstilling og finne praktiske løsninger
  • Du er nysgjerrig og trives med å lære nye ting
  • Du er selvstendig og tar initiativ

Kvalifikasjoner:

  • God kjennskap til digitale verktøy som Excel, Power BI, Powerpoint
  • Høyere utdannelse
  • Minimum 3 års erfaring innenfor HMS-faget

Stillingen rapporterer til HMS-sjef Konsern.

Noe reisevirksomhet må påregnes.

Aktuelle kandidater anbefales å søke snarlig, da vi intervjuer fortløpende.



Epost: Logg inn for å se kontaktinformasjon

Logg inn for å se kontaktinformasjon
Om arbeidsgiveren

AF Gruppen ASA er et børsnotert entreprenør- og industrikonsern som driver prosjektindustri i hele landet innenfor eiendom, bygg, anlegg, offshore, miljø og energi. Helt siden selskapet ble etablert har AF vært uavhengig og stolt på egen kraft og kompetanse til å løse komplekse utfordringer. Entreprenørånden i AF har vært preget av en evne og vilje til å tenke litt Annerledes og å finne bedre og mer Fremtidsrettede måter å skape verdier på. 

Visjon
Vi rydder fra fortiden og bygger for fremtiden.

Les mer om AF Gruppen

Relaterte studier og skoler for denne stillingen

Se også alle studier innen:

Søknadsinformasjon

Se stillingsteksten ovenfor for informasjon om hvordan du søker på stillingen. Om du ikke skulle finne denne informasjonen der, besøk firmaets hjemmeside.

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Lagre stillingen eller abonner på tilsvarende muligheter

Flere muligheter
6 ledige stillinger
Internship / Praktikanter
Lærlinger

Se flere annonser

AF Gruppen har hatt intern bedriftshelsetjeneste (BHT) siden 2008. BHT er godkjent av arbeidstilsynet og består i dag av seks
01.06.2023 Oslo
Vi søker en dyktig pukkverksarbeider til vårt massesenter i Hokksund.  Hokksund Massesenter har behov for å styrke laget og kapasiteten, og
29.05.2023 Øvre Eiker
Vil du være med å bygge Norges største private helseforetak? Bli med å forme morgendagens helsetjeneste i et fremtidsrettet selskap
28.04.2023 Drammen
Regnskapsfunksjonen for de fleste forretningsenhetene i AF Gruppen er samlet i et shared service senter, Økonomiservice. Avdelingen består nå av
24.05.2023 Oslo
Regnskapsavdelingen holder til i lokalene til vårt flotte sykehus på Frogner og har ansvaret for alle våre sykehus og medisinske
22.05.2023 Oslo
Ønsker du å være med på å bygge opp en RiB-fagavdeling i Veidekke? Da kan dette være muligheten for deg!
16.05.2023 Oslo
Tar du signalet? Vi trenger dyktige sikkerhetskontrollører Veidekke Bane trenger flere dyktige fagfolkog søker deg som har kompetanse som sikkerhetskontrollør.
16.05.2023 Hele Norge
Veidekke er en av Skandinavias største entreprenører. Selskapet utfører alle typer bygg- og anleggsoppdrag, vedlikeholder veier og produserer asfalt, pukk
16.05.2023 Bergen
Vis alle 26.878 ledige stillinger

Jobb i AF Gruppen

Hvorfor AF?

Høy trivsel
Vi har et tydelig verdigrunnlag som har skapt en kultur preget av høy trivsel og stolthet. Medarbeidertilfredsheten i AF Gruppen er høyere enn bransjegjennomsnittet.

Rom til å leve ut din nysgjerrighet
I AF dyrker vi nysgjerrigheten fordi vi vet at de som stiller nye spørsmål som regel finner nye svar. Vi er innovative og skaper verdier gjennom å tenke annerledes og utfordre etablerte sannheter. I AF får du mulighet til å løse komplekse utfordringer.

Store personlige utviklingsmuligheter
Vår evne og vilje til lønnsom vekst skaper muligheter for våre medarbeidere. I AF får du tidlig ansvar og mulighet til å sette spor etter deg. Vi utvikler deg gjennom spennende og utfordrende oppgaver og vårt eget AF Akademi.

Ledelse med tilstedeværelse og innlevelse
Vi bygger robuste team og spiller hverandre gode for å nå målene våre sammen. Våre ledere er organisert nært produksjonen til støtte for våre medarbeidere.

Vis mer
De ansatte
  • Ved å velge AF Gruppen fikk jeg akkurat det jeg ønsket: mange spennende prosjekter som jeg føler at jeg tilhører, store påvirkningsmuligheter, frihet under ansvar, gode kolleger og et trygt og behagelig arbeidsmiljø
    Anastasia Wraa Miljøsjef i AF Konsern
  • Noe av det beste med jobben er å kunne bidra til å skape energieffektive og grønne løsninger for marinebransjen som samtidig er kostnadseffektive.
    Linn Rasmussen Prosjektingeniør
  • Det beste jeg vet med jobben min er at jeg får være med på å forme hvordan AF jobber i fremtiden. AF gruppen har de muskler til å ikke bare drive med tradisjonelt arbeid, men også arbeide med spennende utvikling. Etter kun en liten tid i AF, har jeg
    Martin Systad Geiran Energiingeniør
Ansattgoder
Bedriftshelsetjeneste
Bedriftsidrettslag
Gode pensjonsordninger
Firmaturer og sosiale arrangementer
Kantineordning
Personalrabatt på produkter og tjenester
Aksje- / opsjonsordning
Hos oss får du
Høy trivsel
Rom til å leve ut din nysgjerrighet
Store personlige utviklingsmuligheter
Ledelse med tilstedeværelse og innlevelse