<  
>  
Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv
Stillingsannonse

Bane NOR Toginformatør; vil du være den som styrer stemmen på togstasjoner?

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Stillingsbeskrivelse

Kunne du tenkt deg å styre stemmen på stasjonene til Bergensbanen og Sørlandsbanen slik at alle reisende med toget på Sør- og Vestlandet får nødvendig informasjon? Vi trenger deg som er utholdende både i hektiske avvikssituasjoner og i de rolige periodene.

 

Om oss:

Kunde- og trafikkinformasjon er en av avdelingene i Bane NOR sine topp moderne trafikkstyringssentraler. Toginformatørene jobber i et stort tverrfaglig miljø og samarbeider tett med trafikkstyrere og togledere som styrer togtrafikken i sør/vest. Den viktigste oppgaven til en toginformatør er å sørge for at kundene til enhver tid har oppdatert og riktig informasjon om trafikkbildet, slik at reisende er i stand til å ta gode valg på sin reise. Trafikkstyringssentralen holder til midt i Bergen sentrum.

I Bane NOR har vi ett felles mål – å sette spor vi er stolte av, som kan drive samfunnet fremover. Derfor jobber vi målrettet med bærekraft, modernisering og knutepunkt. 

Søknadsfrist søndag 26.11.2023 

 

Hos oss får du

Arbeide sammen med flinke folk som brenner for det de jobber med. Det blir gitt full opplæring i en av Bane NORs trafikkstyringssentraler, som avsluttes med en prøve/utsjekk i Oslo. Det er ønskelig at du gjennomfører toglederopplæring på sikt. Faglig utvikling er viktig for oss!

Det er viktig at våre medarbeidere identifiserer seg med Bane NORs verdier som er åpen, respektfull, engasjert og nytenkende; dine nye kolleger i trafikkstyringssentralen etterlever disse og bidrar sterkt til vårt svært gode arbeidsmiljø. Vårt oppdrag er viktig – og blir stadig viktigere.

Blant ansattgodene finner du svært gode pensjons- og forsikringsordninger, god seniorpolitikk og personalbillett med Go Ahead, SJ Nord og VY sine tog.

  • Du vil jobbe i moderne og sentrale lokaler. 
  • Arbeidssted med sykkelparkering og garderobe med dusj.
  • Stillingen inngår i en fast turnus, dag, kveld og helg. 

 

Arbeidsoppgaver

  • Du vil sørge for at kundene får best tilgjengelig informasjon i normal- og avvikssituasjon.
  • Du vil sørge for at kundene får rask og nok informasjon.
  • Du vil overvåke og betjene informasjonselementene på stasjonene. Du styrer høytalermeldinger og monitorer.

 

Kvalifikasjoner

  • Minimum treårig videregående skole.
  • Godt fargesyn og god hørsel.
  • Erfaring med å betjene datasystemer.
  • God skriftlig framstillingsevne. Det vil bli utført skrivetest på både norsk og engelsk i forbindelse med intervjuer.

 

For å lykkes og trives i stillingen tror vi du kjenner deg igjen i dette: 

  • Du tar initiativ til å innhente relevant informasjon for jobben og samarbeider tett med de andre faggruppene; trafikkstyrere og togledere.
  • Du har evne til å håndtere mye informasjon i stressituasjoner.
  • Du er trygg på kommunikasjon, muntlig og skriftlig.
  • Du er nysgjerrig, tilegner deg ny kunnskap raskt og trives med å dele den med resten av teamet.
  • Du jobber strukturert og er opptatt av kvalitet i det du leverer fra deg.

 

Kjekt å vite

Vi ønsker kun en godt utfylt CV og svar på noen utvalgte spørsmål fra deg, så du trenger ikke å bruke tid på et søknadsbrev.

Vi mener at inkludering og mangfold er en styrke. Vi ønsker oss kollegaer med ulike kompetanser, fagkombinasjoner, livserfaring og perspektiver for å bidra til enda bedre oppgaveløsning. 

Bane NOR samarbeider med Semac som er en ekstern leverandør om bakgrunnssjekk av aktuelle kandidater. Bakgrunnssjekken utføres etter samtykke fra deg som søker og innebærer at vi verifiserer CV og annen søknadsdokumentasjon i forbindelse med ansettelsen.

I løpet av 2023 vil selskapet og ansatte i Spordrift AS bli overført til egen divisjon i Bane NOR SF. Spordrift AS er nå et datterselskap.

Vil du sette virkelige spor, håper vi du tar kontakt med oss!

SEND INN SØKNAD HER

 

Kontaktinformasjon

Peggy Karin Hammersvik, Faggruppeleder
✆ (+47) 91120388 | ✉ Peggy.Karin.Hammersvik@banenor.no

Om arbeidsgiveren

Hos oss møter du ambisiøse kolleger som jobber med komplekse utfordringer. Kulturen er preget av tverrfaglig samarbeid og et stort engasjement for jernbanen.

Vår største ressurs er menneskene som jobber her. Vi vet at mangfold bidrar til å skape resultater, og at vårt oppdrag er viktig – og stadig blir viktigere.

Kulturen er skapt gjennom tett tverrfaglig samarbeid og høyt engasjement, fra folk med mange med forskjellige bakgrunner. Samtidig er det viktig at livet har plass til både arbeid og fritid. Jobben vi gjør er viktig for samfunnet, og arbeidet skal utvikle og glede - ikke slite oss ut.

 

Alle er velkommen!

Vi føler oss trygge på at du vil møte likesinnede hos oss, og vi ønsker å styrke vårt mangfold og inkluderingsarbeid.

Hos oss er alle velkommen uansett legning, kjønn, religion og alder. Hos oss skal du kunne være like mye deg selv som hjemme. Det vi har til felles er engasjementet for jernbanens fremtid.

 

Mangfolds- og inkluderingsarbeid

Våre ledere deltar på kurs med stort fokus på mangfoldsledelse. De skal følge våres lederprinsipper, og ta aktivt del i arbeidet med inkludering og mangfold. Det er en jobb vi ønsker at hele samfunnet skal engasjere seg i. 

 

Inkluderende arbeidsliv

IA-avtalen (Inkluderende arbeidsliv) er en intensjonsavtale mellom regjeringen, arbeidstakernes og arbeidsgivernes foreninger. Målet er å forebygge sykefravær og hindre at folk faller ut av yrkeslivet. 

Dette gjøres gjennom å kartlegge ansattes behov og organisere arbeidsplassen, slik at vi kan planlegge og gjennomføre tiltak. Slik tilrettelegger vi for større mangfold og gode arbeidsplasser.

Les IA-avtalen om inkluderende arbeidsliv på regjeringen.no. (åpnes i ny fane)

 

Dilemmatrening, etikk og nulltoleranse 

Våre medarbeidere tar stadig obligatoriske kurs i dilemmatrening. Det skal bidra til å ivareta våre verdier. Vi handler etter retningslinjer for nulltoleranse mot mobbing, trusler, og trakassering.

Vi ønsker å stadig bedre måten vi jobber på. Vi skal være flinke til å utfordre hverandre, så vi sikrer fokus på inkludering og støtter opp om mangfoldet vi ønsker på jobb.

 

Ansattgoder 

Vi kan tilby en rekke ansattgoder, som blant annet: 

  • Fleksibilitet rundt arbeidstid og hjemmekontor
  • Sommertid 15. mai til 14. september
  • Gode pensjonsordninger med høye sparesatser
  • Konkurransedyktige bank- og forsikringsordninger
  • Moderne lokaler med sentral beliggenhet
  • Personalbillett med GoAhead, SJ NORD og VY's tog

 

Les mer om Bane NOR

Relaterte studier og skoler for denne stillingen

Se også alle studier innen:

Søknadsinformasjon

Se stillingsteksten ovenfor for informasjon om hvordan du søker på stillingen. Om du ikke skulle finne denne informasjonen der, besøk firmaets hjemmeside.

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Lagre stillingen eller abonner på tilsvarende muligheter

Rekrutteringskalender

  • NOV 30
    2023
    4 STILLINGER UTLØPER I DAG – SISTE FRIST
  • DES 01
    2023
    19 STILLINGER UTLØPER I DAG – SISTE FRIST
  • DES 03
    2023
    4 STILLINGER UTLØPER I DAG – SISTE FRIST
Kandidatmatch
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 85%
Kreativ skribent og webdesigner
Denne teksten er anonymisert
Match 80%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 80%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 70%
Flere muligheter
33 ledige stillinger
Traineeprogram

Se flere annonser

Om stillingenVi har en ambisjon om å være Norges beste lønnsenhet, og nå er vi på jakt etter forsterkninger til
30.11.2023
Om stillingenVi har en ambisjon om å være Norges beste lønnsenhet og nå søker vi etter deg som vil være
30.11.2023
Vi søker flere gode rådgivere til bedriftsmarkedetVi ser etter deg, som på samme måte som oss, er opptatt av gode
30.11.2023 Oslo
Vi utvider teamet og søker flere gode pensjonsrådgivereVi ser etter deg som vil være med å vokse sammen med oss,
30.11.2023 Oslo
Om stillingenRegnskapsseksjonen har ansvar for å føre fullverdig regnskap for hele Statens vegvesen. Det innebærer utvidet ansvar med å bistå
30.11.2023
Om stillingaØnskjer du å kunne bidra med elektrokompetansen din for at alle trafikantar skal få ei så god oppleving som
30.11.2023
Bli med på oppgradering av Riksvegtunnelene i Nord-Norge Om stillingen Er du på jakt etter nye og varierte oppgaver, og
30.11.2023 Flere steder
Bli med på utviklingen av Nord-Norges største by   Om stillingen Er du er på jakt etter nye og varierte
30.11.2023 Flere steder
Vis alle 29.175 ledige stillinger

Fakta om Bane NOR