F
  • Abonner på stillinger
  • Følg
  • Les mer om Fjaler Kommune
Registrer deg i CV-database

Flekke skule er skulen for bygdene Flekke og Straumsnes. Skulen,som er samlokalisert med barnehagen, er for tida tredelt og har 35 elevar. Barnehagen har 34 plassar, men har i dag barn i 20 plassar.

 Barnehagen har sterkt fokus på at barna skal oppleve eit trygt og aksepterande miljø, der barna får høve til å nytte og utvikle sine sterke sider på ein god måte i leik og læring.

 Flekke skule syner til svært gode resultat når det gjeld elevundersøkingar,  tilbakemeldingar frå foreldre og nasjonale prøver.

Undervisninga på skulen vert gjort i ein kombinasjon av tradisjonelle og nye undervisningsmetodar i stadig søk etter utvikling, med sterkt fokus på elevmiljø og klasseleiing.

Rektor/styrar - Flekke Skule og barnehage
Viktig melding: Denne stillingen har utlopt / er ikke aktiv
Om stillingen


Då noverande rektor/styrar skal over i anna stilling søkjer vi no etter ein ny leiar til Flekke skule og barnehage. Stillinga som rektor/styrar er ei interessant og krevjande stilling der du får høve til å nytte brei fagkompetanse i eit sterkt fagmiljø.

Vi søkjer etter ein pedagogisk og administrativt dyktig leiar, gjerne med kjennskap til gjeldande lover og forskrifter. Vår nye rektor/styrar vert leiar av den praktiske og økonomiske drifta, får personalansvar for dei tilsette, og har det øvste ansvaret for elevane/barna si læring og utvikling.

Vi gjer merksam på at søkjarliste med namn, kjønn, alder og noverande stilling er offentleg informasjon. Dersom søkjarar likevel ber om konfidensiell handsaming, og grunnen for å unnta offentleggjering ikkje vert godkjent, får søkjaren høve til å trekke søknaden sin før offentleggjering.

Arbeidsoppgåver

  • Leie og motivere medarbeidarane til samarbeid og målretta innsats for for barna og elevane si utvikling og læring
  • Vidareutvikle det pedagogiske arbeidet og kommunens satsingsområde til beste for barna og elevane si faglege og sosiale utvikling
  • Involvere og samhandle med tilsette, foreldre og barn/elevar om å skape eit godt lærings- og arbeidsmiljø
  • Forvalte skulen og barnehagen sine totale ressursar på best mogleg måte innan tildelte rammer

Kvalifikasjonar

  • Godkjend pedagogisk utdanning
  • Minimum tre års praksis med pedagogisk arbeid
  • Leiarutdanning/rektorutdanning 30 stp., kan takast etter at ein har tatt til i stillinga
  • Kjennskap til økonomi og økonomistyring er ein fordel
  • Den som vert tilsett må legge fram godkjend politi- og tuberkulinattest før tiltreding

Personlege Eigenskapar

  • Tydeleg
  • Framtidsretta og utviklingsorientert
  • Handlekraftig, med ein inkluderande og motiverande leiarstil
  • Gode samarbeids- og kommunikasjonsevner

Vi tilbyr

  • Ein spanande og viktig jobb
  • Eit godt og inkluderande arbeidsmiljø ved ein fin skule
  • Kommunale tilsettingsvilkår med gode pensjons- og forsikringsordningar
  • Løn etter avtale

Kontaktinformasjon

Ingvard Flekke, Rektor/styrar, Logg inn for å se kontaktinformasjon
Marit Hammer, Kommunalsjef oppvekst, Logg inn for å se kontaktinformasjon

Arbeidsstad

 Flekke



Adresse: 6968 FLEKKE


Søknadsinformasjon

Se stillingsteksten ovenfor for informasjon om hvordan du søker på stillingen. Om du ikke skulle finne denne informasjonen der, besøk firmaets hjemmeside.

Internett: https://karrierestart.no/ledig-stilling/993267
Søknadsfrist : Snarest

Fakta om stillingen og søknadsprosess

Antall stillinger: 1

Tiltredelse Stillingstype Arbeidssted
Etter avtale Fast ansettelse, Heltid Fjaler