Org. nr: - Stillingsident: Logg inn for å se kontaktinformasjon60 Presentasjon av stillingen:
Er du sykepleier og ønsker å ta videreutdanning i operasjonssykepleie? St. Olavs hospital har et stort behov for operasjonssykepleiere og tilbyr utdanningsstillinger til sykepleiere som ønsker å spesialisere seg i operasjonssykepleie.
Utdanningsstilling betyr at du får lønn og fast ansettelse, samtidig som du tar en viktig og spennende utdanning. Med utdanningsstilling opparbeider du deg både lønnsansiennitet og pensjon, og får de samme vilkårene som øvrige ansatte.
Har du søkt opptak i operasjonssykepleie ved NTNU i Trondheim innen fristen 15. april kan du søke utdanningsstilling ved St. Olavs hospital innen 20. mai. Du kan søke utdanningsstilling i påvente av studieplass. Hovedopptaket ved NTNU er ca 18.05.
Utdanningsstillingene vil ikke bli tildelt før studieplass ved NTNU er bekreftet (lastes opp og sendes via Webcruiter så snart den er mottatt) og en helhetlig vurdering av kandidatene er gjennomført.
St. Olavs-ansatte som tidligere har fått lønn under videreutdanning på 90 studiepoeng vil ikke bli tildelt utdanningsstilling. Dersom du har søkt opptak ved flere videreutdanninger i sykepleie må det framgå av søknaden hvilken utdanning som er primærønsket.
Etter bestått videreutdanning på 90 stp er det mulighet til å søke om studieplass på masteremnet (30 stp) ved NTNU, for fullføring av klinisk mastergrad.
Det tas forbehold om utsatt studieoppstart eller endringer av studieløpet som følge av Covid-19-pandemien.
Arbeidsoppgaver
- Forpliktelse til å følge og gjennomføre studie beskrevet i NTNU sin studieplan for videreutdanning i operasjonssykepleie.
- Praksis i studietiden kan gjennomføres både i Trondheim, Orkdal og Røros.
- Som en del av avtalen om utdanningsstilling forplikter man seg til å arbeide 4 uker i den studiefrie perioden om sommeren som ikke er lovfestet feriefritid. Arbeidssted avtales mellom aktuelt arbeidssted ved St. Olavs hospital og studenten.
- 2 års bindingstid etter bestått videreutdanning ved en av St. Olavs enheter på Røros, Orkdal eller i Trondheim, 100 % stilling i tredelt turnus.
Kvalifikasjoner
- Søker må ha norsk autorisasjon som sykepleier.
- Søker må ha 2 års klinisk erfaring som sykepleier.
- Søker må ha studieplass i operasjonssykepleie ved NTNU i Trondheim.
- Søkere med relevant klinisk erfaring fra arbeid på sykehus vil bli prioritert.
- Beherske norsk skriftlig og muntlig.
Ønskede egenskaper
- Ønsker å få kunnskap om operasjonssykepleie.
- Er engasjert og kunnskapssøkende.
- Liker faglige utfordringer i en travel hverdag.
- Ansvarsbevisst, observant, nøyaktig og strukturert.
- Kommuniserer godt, også i situasjoner som oppleves stressende.
- Samarbeider godt med andre, men kan arbeide selvstendig.
- Bidrar til å skape et godt arbeidsmiljø.
- Grunnleggende IKT - kunnskaper og har interesse for kvalitetsarbeid, pasientsikkerhet og kontinuerlig forbedring.
Legg ved 2 referanser til søknaden.
Vi tilbyr
- fast stilling med 90 % lønn fra studiestart. Lønn er beregnet etter 100 % stilling inklusiv ansiennitet.
- skriftlig avtale om lønn og betingelser under utdanning, samt bindingstid.
- en utdanning hvor du vil bli en etterspurt fagperson som operasjonssykepleier i spesialisthelsetjenesten og samtidig blir en del av et viktig samfunnsoppdrag.
- trygg arbeidsplass med dyktige kolleger og god kollegastøtte.
Kontaktinformasjon
Trude Mittet, Avdelingssjef KLINIKK FOR ORTOPEDI, REVMATOLOGI OG HUDSYKDOMMER , Logg inn for å se kontaktinformasjon, Logg inn for å se kontaktinformasjon
Inger Elise Opheim Moljord, Helsefaglig rådgiver, Seksjon helsefag og utdanning, Logg inn for å se kontaktinformasjon3, Logg inn for å se kontaktinformasjon
Arbeidssted
7030
Søk på stillingen:
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver:St. Olavs hospital
Referansenr.:Logg inn for å se kontaktinformasjon60
Stillingsprosent: 100%
Fast
Startdato: 23.08.2021
Sluttdato: 16.12.2022
Søknadsfrist: 20.05.2021