<  
>  
Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv
Stillingsannonse

Fengselsleder Sem fengsel

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Stillingsbeskrivelse

Fengselsleder Sem fengsel

Ved Sem fengsel er det ledig fast 100 % stilling som fengselsleder med tiltredelse snarest.

Ansvarsområde/arbeidsoppgaver:
Fengselsleder har ansvar for den daglige virksomheten ved fengselet. Han/hun skal igangsette og følge opp kriminalomsorgens strategier, følge opp disponeringsskriv og øvrige føringer gitt fra regionalt nivå. Lederoppgaven innebærer bred kontakt og deltakelse i ulike fora lokalt og regionalt. Sem fengsel har et arbeidsmiljø med høy faglig standard. Det vil være lederens ansvar å ivareta samt videreutvikle dette. Fengselsleder har dessuten budsjett-, resultat- og personalansvar for enheten.

For mer informasjon om kriminalomsorgen samt Sem fengsel, se www.kriminalomsorgen.no

Kvalifikasjoner:
- relevant høyere utdanning. Fengselsskolen med videreutdanning kan kompensere for manglende høyere utdanning
- relevant ledererfaring
- det er en fordel med erfaring fra kriminalomsorgen

Personlige egenskaper:
- gode leder- og samarbeidsegenskaper
- helhetstenkende og god strategisk kompetanse
- kommuniserer godt på alle nivåer i en organisasjon
- utviklingsorientert
- høy grad av integritet og lojalitet

Generelle vilkår:
Stillingen lønnes i kode 1452 lønnstrinn 65-75 (kr. 528.600 ¿ 638.200). Det blir trukket 2 % medlemsinnskudd til Statens pensjonskasse. De første seks måneder er å anse som prøvetid.

Den statlige arbeidsstyrken skal i størst mulig grad gjenspeile mangfoldet i befolkningen. Det er derfor et personalpolitisk mål å oppnå en balansert alders- og kjønnsammensetning og rekruttere personer med innvandrerbakgrunn. Kvinner og personer med innvandrerbakgrunn oppfordres derfor til å søke stillingen. Det må ikke være noe å utsette på den tilsattes vandel. Den som blir tilsatt må forevise uttømmende politiattest.

For nærmere opplysninger kontakt regiondirektør Bjørn Krogsrud eller assisterende regiondirektør Per Nielssen på telefon 33 01 78 00.

Søknad og CV sendes på e-post til postmottak.region-sor@kriminalomsorgen.no eventuelt pr. post til Kriminalomsorgen region sør, Dokumentsenteret, Postboks 694, 4305 Sandnes. Bekreftede kopier av vitnemål og attester medbringes til et eventuelt intervju.

Søknadsfrist: 22. januar 2012




Adresse: Postboks 84
3170 SEM



Om arbeidsgiveren
Kriminalomsorgen gjennomfører de strafferettslige reaksjonene som blir fastsatt av påtalemyndigheten eller idømt av domstolene. Den sentrale etatsledelsen ligger i Justisdepartementet som er overordnet 6 kriminalomsorgsregioner. Region sør omfatter 10 fengsler og 3 friomsorgskontor med nærmere 700 ansatte i fylkene Buskerud, Vestfold og Telemark med regionadministrasjon i Tønsberg.
Sem fengsel er et fengsel med høyt sikkerhetsnivå. Fengselet har plass til 62 innsatte, fordelt på varetekt og dom. Antall årsverk er pr. dags dato 56.
Les mer om Sem fengsel

Relaterte studier og skoler for denne stillingen

Se også alle studier innen:

Søknadsinformasjon

Se stillingsteksten ovenfor for informasjon om hvordan du søker på stillingen. Om du ikke skulle finne denne informasjonen der, besøk firmaets hjemmeside.

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Lagre stillingen eller abonner på tilsvarende muligheter

Kandidatmatch
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 80%
student
Denne teksten er anonymisert
Match 80%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 80%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 80%

Se flere annonser

Arbeidsoppgavene er knyttet til vår asfaltvirksomhet/dam
28.05.2025 Sunnfjord
Operativ HMS-stilling i solid fagmiljø
18.05.2025 Hele Norge
I Veidekke er vi opptatt av involvering og samarbeid. Er du engasjert, tar ansvar, og trives i lag med gode
12.05.2025 Gjøvik
I Bane NOR har vi ett felles mål – å sette spor vi er stolte av, som kan drive samfunnet
25.05.2025 Oslo
Bane NOR skal levere en pålitelig og bærekraftig jernbane for Norge. Hos oss får du engasjerte og nytenkende kolleger med
11.05.2025 Oslo
Om oss I Bane NOR har vi ett felles mål – å sette spor vi er stolte av, som kan
15.05.2025 Flekkefjord
Om oss I Bane NOR har vi ett felles mål – å sette spor vi er stolte av, som kan
12.05.2025 Porsgrunn
Om oss I Bane NOR har vi ett felles mål – å sette spor vi er stolte av, som kan
12.05.2025 Porsgrunn
Vis alle 34.940 ledige stillinger

Fakta om Sem fengsel