Vi har en åpning for lærlingplass innen IKT service eller lignende fag.
Som lærling hos oss vil du få opplæring innen kundeservice, drift og vedlikehold. Hovedfokus vil være på kommunikasjon med kunder og problemløsning og bistand for disse. Typisk vil du få henvendelser per telefon eller epost som du skal følge opp og finne en løsning på.
Kundeservice ytes både til private og bedrifter, og du vil derfor få erfaring med hvordan man driver profesjonell kundeservice til begge disse gruppene.
Som bredbåndsleverandør og IT-service-leverandør, har vi en mangfoldig kundegruppe med forskjellige ønsker, problemer og behov. Du vil få erfaring med alt fra feilsøking av bredbåndslinjer, til reparasjon/oppsett av bredbåndsrutere, nettverk, servere, dokumentasjon, saksbehandling, kundebesøk og feilhåndtering.
Det er viktig for oss at du blir faglig sterk. Hos Monsternett er vi sikre på at du vil få praktisk erfaring som gir deg en solid plattform videre.
Formelt må du ha fullført det videregående løpet som kreves for å bli læring. Du må ha lavt fravær og utmerket muntlig og skriftlig fremstillingsevne. Det vil være nødvendig med førerkort for bil, så du må enten ha dette eller ha planer om å anskaffe det så snart som mulig.
OBS: Søknad og CV må sendes som PDF-vedlegg til Logg inn for å se kontaktinformasjon for å bli registrert.
Epost:
Logg inn for å se kontaktinformasjon