<  
>  
Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv
Stillingsannonse

Fleksible nattevaktstillinger for leger på legevakt Moss kommune

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Stillingsbeskrivelse

"Et godt faglig og sosialt miljø"

Er du utdannet lege og kan bidra til at kommunene Moss, Råde, Våler og Vestby opprettholder en akuttfunksjon for 86 000 innbyggere?

Vi har ledig faste nattstillinger i ulike stillingsstørrelser som lege ved Mosseregionens legevakt.

Stillingene passer fint for de som ønsker en ren nattevaktstilling, de som ønsker en bistilling ved siden av en hovedjobb, eller for de som holder på med doktorgrad og vil jobbe litt ved siden av studiene. 

Dette sier våre ansatte om det å jobbe som lege på legevakten:

«Legevakt er mye forskjellig, litt action, bra arbeidsmiljø og jeg får utfordret meg selv»

«Det skjer noe. Deilig å ikke måtte følge opp alt. Trivelige folk»

"Her er det et godt team med faste og erfarne sykepleiere og leger som jobber, som har et fokus på at det er en legevakt"


Hva tilbyr vi?

Hos oss får du:

  • lønn etter avtale SFS 2305​ (p.t; ikke spesialist kr 938,-/t  hverdager og kr 1025,-/t helger og for allmennspesialist kr 1100,-/t  hverdager og kr 1187,-/t helg)
  • håndterbar arbeidsmengde
  • dersom du er fastlege får du praksiskompensasjon
  • case-scenariotrening og undervisning (faste dager hver uke)

Og du får selvsagt gode pensjons- og forsikringsordninger og et ryddig ansettelsesforhold!

Arbeidstid
Natt, p.t. kl. 21 - 08 hverdager og 18 - 08 helg. Arbeid hver 4. helg. Ønsketurnus. Vi har vaktfordelingsmøte 2 ganger per år.

Dine oppgaver

  • undersøke, vurdere og behandle pasienter som møter opp/kontakter legevakt​ 
  • ivareta funksjon som vaktlege koblet til nødnett​ 
  • bidra til god samhandling mellom øvrig personell og eksterne aktører, eks. KAD, politi, ambulansetjenesten, AMK​ 

Organisering og arbeidsstedInterkommunal legevakt er organisert som del av Enhet helsehus. Arbeidssted er Peer Gynts vei 84.

Er du den vi ser etter?
  • du er utdannet lege​ med norsk autorisasjon​ (ferdig med LIS1)
  • du har kompetanse til å gå selvstendige legevakter uten bakvakt
  • det er ønskelig med erfaring innen allmennmedisin og legevaktsarbeid
  • du behersker norsk muntlig (nivå B2) og kan skrive på norsk, dansk eller svensk​
  • du har førerkort kl. B
  • du bør ha akuttmedisinkurs​
  • du bør ha e- læringskurs i vold- og overgrepshåndtering
  • det er ønskelig  med interesse for akuttmedisin 

Politiattest
Før ansettelse må du kunne legge frem godkjent politiattest som ikke er eldre enn 3 måneder. 

Vi legger stor vekt på at du har personlig kompetanse som passer til jobben. I tillegg til integritet og gode samarbeidsevner ser vi etter deg som har disse egenskapene:

  • du har meget gode kommunikasjonsferdigheter med evne til god dialog med pasienter og kolleger
  • du er fleksibel - du tar tak i oppdukkende oppgaver og har høy stresstoleranse 
  • du er ansvarsbevisst. 

Informasjon til deg som søker

Ta gjerne kontakt med meg for mer informasjon:

Søknad og videre prosessSøknad sendes elektronisk via linken ”Søk stillingen”. Du må laste opp relevante attester og vitnemål som vedlegg.

Aktuelle kandidater vil inviteres til intervju. 

Søkerlisten er offentlig
Det følger av offentlighetsloven at opplysninger om deg som søker kan bli offentliggjort selv om du har bedt om ikke å bli oppført på søkerlisten.

Ansettelsesvilkår
Avlønning i stillingskode 8526/ 8527,lege med eller uten spesialisering. Avlønning etter egen avtale SFS 2305​.

Ansettelse i Moss kommune etter gjeldende lover, reglement og tariffavtaler. Prøvetid på 6 måneder.

Mangfold er viktig for ossVi er opptatt av mangfold og vi oppfordrer alle kvalifiserte kandidater til å søke uavhengig av alder, funksjonshemming eller etnisk bakgrunn.





Om arbeidsgiveren
Moss er en by og kommune i Østfold. Den grenser i nord til Vestby, i øst til Våler og i sør til Rygge. Moss har et mangfoldig industri- og handelsmiljø, kunstgallerier, variert fjord- og innlandsnatur med Jeløya, Mossemarka og Vansjø. Moss ligger sentralt ved Oslofjordens østside midtvegs mellom Oslo og Sverige og har fergeforbindelse over Oslofjorden til Horten. Her ligger Statens Hus med Fylkesmannen og de fleste av statens øvrige virksomheter for Østfold. Byen er et viktig handels- og servicesenter for et oppland. Fra siste halvdel av 1800-tallet og fram til 1990-årene var Moss en typisk norsk industriby, hvor særlig mølleindustri, papirindustri, embalasjeindustri, og verftsindustri stod sterkt. Byens største arbeidsgiver er i dag kommunen. Likevel setter industrien sitt preg på byen. Viktige bedrifter er Peterson & Søn. Rockwool, som produserer mineral-basert isolasjon. På området til verftet driver blant Aker Kværner en anlegg for produksjon av kabler til off-shore-industrien. Ving produserer nøkler og nøklekortet. Helly-Hansen har ennå hovedsete i byen. Ellers er Moss hjem til en rekke industribedrifter, hvor flere er direkte arvtagere til bedrifter som ble etablert i regionen enten rundt 1914 eller etter 1945. Befolkning 29 378 (2008) Les mer om Moss kommune

Relaterte studier og skoler for denne stillingen

Se også alle studier innen:

Søknadsinformasjon

Se stillingsteksten ovenfor for informasjon om hvordan du søker på stillingen. Om du ikke skulle finne denne informasjonen der, besøk firmaets hjemmeside.

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Lagre stillingen eller abonner på tilsvarende muligheter

Rekrutteringskalender

  • MAI 09
    2025
    40 STILLINGER UTLØPER I DAG – SISTE FRIST
6 ledige stillinger
Kandidatmatch
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 70%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 70%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 70%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 70%

Se flere annonser

Vi søker Produksjonsleder til vårt nye høyteknologiske anlegg på Digernes Næringspark!
11.05.2025 Ålesund
Vi søker Teknisk leder til vårt nye høyteknologiske anlegg på Digernes Næringspark!
11.05.2025 Ålesund
Vil du være den som legger til rette for at ungdom får en positiv opplevelse med sitt første møte med
11.05.2025 Oslo
Er du vår nye prosjektleiar i Førde/Sunnfjord? Vi ser etter deg som vert trigga av utfordringar, likar samarbeid og involvering
02.06.2025 Sunnfjord
Om oss Vi mener at inkludering og mangfold er en styrke. Vi ønsker oss kollegaer med ulike kompetanser, fagkombinasjoner, livserfaring
29.05.2025 Oslo
I Bane NOR har vi ett felles mål – å sette spor vi er stolte av, som kan drive samfunnet
25.05.2025 Oslo
Vi ser etter deg som vil være med på det grønne skiftet! I Bane NOR har vi ett felles mål
25.05.2025 Hamar
Vi ser etter deg som vil være med på det grønne skifte! I Bane NOR har vi ett felles mål
25.05.2025 Trondheim
Vis alle 36.627 ledige stillinger

Fakta om Moss kommune