Ved Abel ungdomsskole er det ledig stilling som rektor fra mars 2014.Rektor vil ha det daglige ansvaret for drift av skolen, og er også enhetsleder med overordna administrativt, økonomisk, personalmessig og pedagogisk ansvar. Alle enhetslederne er med i rådmannens ledergruppe.
Gjerstad kommune har vedtatt ny administrativ styringsstruktur der de tre skolene og barnehagen i kommunen skal organiseres som en enhet(enhet for oppvekst). Etter vedtak i kommunestyret vil stillingen som enhetsleder for oppvekst ikke bli lyst ut nå.
Abel ungdomsskoleer en 8.-10. klasse skole og er Gjerstads eneste ungdomsskole. Skolens nye lokaler ble tatt i bruk høsten 2010 og ligger på Sundebru. Skolen har 106 elever, 13 lærere og 1 assistent.
Skolens overordnede måler å være en skole der alle får best mulig undervisning ut fra sine forutsetninger og der det skal være et godt arbeidsmiljø for elever, lærere og andre ansatte.
Kvalifikasjoner:Den som tilsettes må ha pedagogisk utdannelse på universitets-/høgskolenivå og ledererfaring fra pedagogisk virksomhet. Vedkommende må ha evne til å samarbeide og til å kunne motivere sine medarbeidere. Personlig engasjement og lyst og evner til å videreutvikle skolen med fokus på kvalitet og resultater er nødvendig.
Vi kan tilby utfordrende oppgaver ved en skole med fokus på utvikling. Vi holder til i nye trivelige lokaler med gode arbeidsforhold for både elever og ansatte. Lønn etter avtale.
Ansettelsen skjer etter kommunalt avtaleverk og på vilkår som fremgår av lover, reglement og sentrale avtaler. Kommunen har gode personal- og forsikringsordninger for sine ansatte.
For nærmere informasjon om stillingen, ta kontakt med Rådmann Lars Lauvhjell på telefon 37 11 97 31 eller mobil: 913 92 688 eller personalkonsulentAnne SolfridMalmanger på telefon 37 11 97 32.
Søknadsfrist: 5. februar 2014Kommunens eget søknadskjema må benyttes.Velkommen som søker!
For mer informasjon se
kommunens hjemmesidereller
Abel ungdomsskoles hjemmesider