Laje Entreprenør AS er et nytt innlandsbasert entreprenørselskap i Eidsiva Energi AS som ble etablert våren 2016. Laje bygger infrastruktur innen områdene energi, telekommunikasjon og veilys/veiteknikk. Selskapet har som ambisjon å vokse og styrke sin posisjon i det eksterne markedet, og bygger på lange tradisjoner kombinert med innovasjonskraften som i generasjoner har gjort befolkningen i vår region i stand til å takle tøffe forhold. Vi er opptatt av å ivareta og videreutvikle ansatte, med fokus på et godt arbeidsmiljø og en god operativ drift. Laje skal være en katalysator for videre utvikling av samarbeid mellom aktører på Innlandet. Virksomheten har i dag ca.70 ansatte og et omsetningsmål for 2017 på over 200 millioner kroner.
Vi søker en ambisiøs Salgs- og markedssjef som ønsker å vokse i og sammen med selskapet. Stillingen vil få en sentral posisjon i Laje og har ansvar for å utvikle og innfri selskapets strategier og mål i et marked i sterk utvikling.Laje er opptatt av profesjonalitet og kvalitet, og innovasjon og nytenkning er en viktig del av hverdagen. Siden etableringen i 2016 har Laje hatt fokus på å etablere en god markedsposisjon, hvor primærmarkedet er indre Østlandsområdet og utvalgte markedsområder. Vi har ambisjoner om sterk vekst i årene fremover. Vår nye Salgs- og markedssjef vil ha følgende arbeidsoppgaver:
- Deltakelse i ledergruppen
- Profilering og posisjonering i samarbeid med ledergruppa
- Strategisk salg med overordnet ansvar for nøkkelkunder
- Merkevarebygging
- Digital kompetanse
Salgs- og markedssjef skal være en pådriver for at Laje skal vokse og utvikle sin markedsposisjon. Riktig kandidat må ha et positivt engasjement, våge å tenke nytt og være tydelig på egne meninger. Du kjenner energimarkedet godt og vet hva som rører seg, gode relasjonsbyggende egenskaper kan imidlertid erstatte nettverk i bransjen.
For å lykkes hos oss må du være lyttende, ha en utpreget stå-på vilje, samt være fremtidsrettet i forhold til ny teknologi. Vi ser etter deg som har kommersiell legning med høy grad av struktur, som er nytenkende og kost/nytte orientert. Vi ønsker at du er selvgående men også en god lagspiller som liker å jobbe med andre mennesker. Du skal trives i lederrollen, og evne å utvikle og bevare et godt arbeidsmiljø.
Stillingen passer godt for deg som trives med tempo og engasjement. Vår Salgs- og markedssjef har relevant utdannelse og arbeidserfaring. Kjennskap og interesse for B2B salg er spesielt viktig, helst innen infrastrukturprosjekt (telecom/energi). Videre er det ønskelig med erfaring fra energimarkedet og at du har god kontraktsforståelse. Personlige egenskaper kan kompensere for manglende kvalifikasjoner.
Laje kan tilby store påvirkningsmuligheter i en virksomhet med stort potensial. Det er varierte arbeidsoppgaver med spennende utfordringer og et godt arbeidsmiljø som preges av stort engasjement, dyktige kollegaer og godt humør. Rollen vil rapportere til daglig leder og ha kontorsted i Hamar.
Du kan vise interesse for stillingen ved å sende oss din CV og søknad innen søknadsfristen 31. august 2017. Har du spørsmål om stillingen eller prosessen, kan du ta kontakt med våre rådgivere i The Assessment Company, Steffen Dyre Hansen på tlf. 474 89 666 eller Ida Søby på tlf. 977 32 958.
Søknadsfrist:31.08.2017
Arbeidsgiver:Laje Entreprenør AS
Sted:Hamar
Bransjer:Elektronikk,Internettbaserte tjenester,Telekommunikasjon
Tiltredelse:Snarest
Hentet fra:FINN
Se annonseMedium: Finn
Adresse: 2317 HAMAR