<  
>  
Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv
Stillingsannonse

IT-tekniker for elektroniske sikkerhetssystemer Departementenes sikkerhets- og serviceorganisasjon (DSS)

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Stillingsbeskrivelse

Om enheten og stillingen

Vi i seksjon for teknisk sikring (SIK) søker en ny, faglig dyktig kollega med en genuin interesse for elektronisk sikkerhet. Hos oss vil du bli en del av et dedikert team som hver dag jobber for å sikre at våre avanserte sikkerhetssystemer fungerer optimalt for våre kunder. Vi tilbyr et arbeidsmiljø som fremmer samarbeid og hvor kontinuerlig læring står sentralt.  Er du motivert og engasjert i arbeidet ditt, samtidig som du er opptatt av kontinuerlig faglig utvikling? Er du villig til å ta etterutdanning, kurs og sertifiseringer innen sikkerhetsfaget og relevante fagområder? Da kan dette være stillingen for deg!

Stillingen kan bli omfattet av hjemme-/bakvaktsordningen i seksjonen, som kompenseres etter egne avtaler.

Seksjon for teknisk sikring (SIK) er blant Norges fremste sikringstekniske fagmiljø, med et unikt samfunnsansvar. Vi har noen få, men viktige kunder, som Statsministerens kontor, departementene, Høyesterett og Statsbygg. For disse gjennomfører vi sikringsteknisk analyse, rådgivning samt prosjektering og implementering av avanserte tekniske og elektroniske sikringstiltak, deriblant i Norges største byggeprosjekt - nytt regjeringskvartal. I teknisk sikring tar vi ansvar for oppfølging av alt vi leverer, inkludert FDVU. Dette er for å sikre at alt vi gjør holder høyeste kvalitet, er i henhold til krav i lov og forskrifter, og for å verifisere at kravene til integritet, konfidensialitet og tilgjengelighet ivaretas. 

Våre medarbeidere innen analyse, IT-teknologi, elektronikk, automasjon, lås og beslag, sluser, kjøretøysperrer, AAK, AIA, TVO mm., er derfor helt sentrale i arbeidet med å beskytte våre kunder mot kriminalitet og sikkerhetstruende virksomhet.

Eksempler på arbeidsoppgaver

  • Administrasjon og vedlikehold av nettverk for elektroniske sikringssystemer.
  • IT-sikkerhet for nettverk (brannmur, NAC, herding, patching, backup).
  • Systemovervåking og feilsøking.
  • Samarbeide med de øvrige faggruppene for å planlegge og implementere nettverksoppgradering.
  • Dokumentere nettverkskonfigurasjoner og prosedyrer.
  • Gi teknisk støtte til faggruppene for kameraovervåking, adgangskontroll og alarmsystemer.

Vi søker deg som 

Har du erfaring fra en eller flere av disse oppgavene, og ellers oppfyller kravene, vil vi gjerne høre fra deg.

  • Administrasjon og vedlikehold av nettverk - f.eks. oppsett og konfigurasjon, overvåking og vedlikehold av svitsjer og brannmurer.
  • IT-sikkerhet f.eks. nettverksikkerhet eller sikkerhetstiltak for servere og klienter.
  • Administrasjon av Windows server og klienter.
  • Virtualiseringsteknologier som VMware eller Hyper-V.
  • Kjennskap til nettverksprotokoller og -teknologier (f.eks. TCP/IP, DNS, DHCP).
  • Prosessforståelse og systemforståelse.
  • Databasedrift. 
  • Arbeid med elektroniske sikringssystemer: adgangskontroll, alarmsystemer og kameraovervåkingssystemer.

Du må ha:

  • Relevant erfaring fra en eller flere av oppgavene nevnt ovenfor.
  • Oppdatert og relevant utdannelse innen IT, datateknikk, elektronikk eller tilsvarende. Dokumentert relevant erfaring kan kompensere for utdanningskravet. Godkjenning fra NOKUT må legges ved for utdanning i utlandet
  • God muntlig og skriftlig framstillingsevne på norsk. 
  • Gode lesekunnskaper i engelsk med hensyn til tekniske brukermanualer og annen dokumentasjon.

Personlige egenskaper

  • Gode samarbeidsegenskaper.
  • Jobber godt i team og selvstendig.
  • Har høy faglig integritet, sikkerhetsbevisst, løsningsorientert og evner å ta selvstendige beslutninger.
  • Arbeider planmessig og strukturert.
  • Er opptatt av faglig utvikling.

Personlig egnethet vil bli tillagt stor vekt.

Mangfold

I DSS har vi et mål om å være en arbeidsgiver som speiler mangfoldet i samfunnet. Mangfold er en styrke og gjør at vi kan løse oppgavene våre enda bedre. Derfor ønsker vi velkommen til søkere med ulike kompetanser, arbeids- og livserfaring, og søkere som av ulike årsaker ikke kan dokumentere en sammenhengende yrkeskarriere. Videre ønsker vi å sørge for tilrettelegging på arbeidsplassen dersom det er behov for det. Alle kvalifiserte søkere vil bli vurdert.

Vi tilbyr

Vi ønsker deg velkommen inn i et arbeidsfellesskap med dyktige kolleger som er stolte av jobben sin. I DSS er det et godt arbeidsmiljø, du får gode kollegaer og utviklingsmuligheter. I teknisk sikring ønsker vi å utvikle våre medarbeidere. Vi investerer i våre medarbeidere med et bredt utvalg av kurs og sertifiseringer basert på den enkeltes behov og ønsker.

Som statlig etat er DSS underlagt lov- og avtaleverk som sikrer de ansatte ryddige arbeids- og tjenesteforhold. Vi kan tilby et bredt tilbud av sosiale, kulturelle og sportslige aktiviteter. Pensjons- og forsikringsordning i Statens pensjonskasse.

Lønn: Stillingen lønnes iht. Hovedtariffavtalene (HTA) i staten og DSS sin lønnspolitikk, som rådgiver (kode 1434), kr 600 000 - 670 00 per år, eller som seniorrådgiver (kode 1364) kr. 680 000 - 750 000 per år. Lønnsplassering avhenger av kvalifikasjoner. For særskilt kvalifiserte søkere kan høyere lønn vurderes. Fra lønnen trekkes 2 % innskudd til Statens pensjonskasse.

Klarering: Ansettelse skjer under forutsetning at søker blir sikkerhetsklarert på nivå Hemmelig og autorisert.

Les dette før du søker

Når du trykker på "Søk stillingen" kommer du over i rekrutteringsportalen og må logge inn. I portalen er det viktig at du:

  • Fyller ut CV-feltene i portalen (selv om du legger ved en ferdigutfylt CV). Dette er nødvendig for bl.a. å ivareta kravet om fullstendige søkerlister
  • Laster inn vedlegg (vitnemål, kurs/sertifiseringer og arbeidsbekreftelser). Utdanning fra utlandet må dokumenteres med godkjenning fra NOKUT eller HKDir
  • Det bør registreres minst to referansepersoner
  • Hvis du krysser av for overtallighet, må du vedlegge overtallighetsattesten (Et skriftlig bevis på at du er overtallig fra en statlig virksomhet, og at du derfor kan ha fortrinnsrett til andre stillinger i staten) 

Vi gjør oppmerksom på at vi aldri vil be om BankID-informasjon eller lignende i forbindelse med søknadsprosessen.

Unntatt offentlighet fra offentlig søkerliste: For at vi skal kunne vurdere et ønske om reservasjon fra søkerlisten, må din begrunnelse inneholde konkret hva slags ulempe det vil ha for deg. Du vil bli varslet om reservasjonen ikke tas til følge. I samsvar med offentlighetsloven § 25 gjør vi oppmerksom på at opplysninger om søkeren kan bli offentliggjort selv om søkeren har bedt å bli unntatt offentlighet.

DSS benytter bakgrunnssjekk fra Semac i noen av våre rekrutteringsprosesser. Bakgrunnssjekk utføres etter samtykke, og innebærer bla at vi verifiserer CV og annen søknadsdokumentasjon i forbindelse med ansettelsen.

Hvis du har spørsmål til stillingen, er du velkommen til å kontakte seksjonssjef Bjarne Dag Astor, tlf: Logg inn for å se kontaktinformasjon e-post:

Spørsmål om rekrutteringsprosessen kan rettes til: seniorrådgiver Erik Kjersem, e-post:


Adresse: Akersgata 64, 0180 OSLO
Om arbeidsgiveren
Departementenes sikkerhets- og serviceorganisasjon (DSS) er regjeringens instrument for en effektiv, sikker og fremtidsrettet departementsvirksomhet. Vi ivaretar sikkerhet, IKT drift og utvikling samt andre fellestjenester for alle departementene. Våre felles verdier er; resultater, service, sikkerhet, profesjonalitet og fellesskap. DSS er underlagt Kommunal- og moderniseringsdepartementet, lokalisert sentralt i Oslo og har ca 700 ansatte.

Sikkerhets og beredskapsstaben (SIBE) er underlagt direktøren i DSS. Staben består av 8 medarbeidere og ledes av sikkerhetsleder DSS. Stabens ansvar og oppgaver er:Rådgivning og intern-informasjon innen sikkerhet, sikkerhetsdokumentasjon, beredskapsplanlegging og øving på etatsnivå, personkontroll, sikkerhetsrevisjoner, ledelse av DSS' sikkerhetsorganisasjon og koordinere styringssystemet for informasjonssikkerhet.
Les mer om Departementenes sikkerhets- og serviceorganisasjon (DSS)

Relaterte studier og skoler for denne stillingen

Se også alle studier innen:

Søknadsinformasjon

Se stillingsteksten ovenfor for informasjon om hvordan du søker på stillingen. Om du ikke skulle finne denne informasjonen der, besøk firmaets hjemmeside.

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Lagre stillingen eller abonner på tilsvarende muligheter

Rekrutteringskalender

  • APR 30
    2025
    1 STILLING UTLØPER I DAG (SISTE SØKNADSFRIST)
1 ledig stilling
Kandidatmatch
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 70%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 70%
Jobsøger
Denne teksten er anonymisert
Match 70%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 70%

Se flere annonser

Elvia har valgt oss som leverandør, og vi har mange spennende prosjekter og oppgaver som skal løses. Det betyr at
15.05.2025 Flere steder
Vi utvider våre team i Drammen/Hokksund/Kongsberg, og søker energimontører! Nettpartner er en av Norges ledende entreprenører innen elektrisk infrastruktur. Vi
21.05.2025 Flere steder
Vi utvider våre team i Stokke, og søker energimontører! Nettpartner er en av Norges ledende entreprenører innen elektrisk infrastruktur. Vi
22.05.2025 Sandefjord
Vi utvider vårt team i Hokksund, og søker energimontører! Nettpartner er en av Norges ledende entreprenører innen elektrisk infrastruktur. Vi
22.05.2025 Øvre Eiker
Vi søker en dyktig og engasjert regnskapskonsulent Nettpartner er en av Norges største entreprenører innen elektrisk infrastruktur. Som vår nye
Snarest Oslo
Vi har store ambisjoner i nord, og nå søker vi elektrikere til vår avdeling i Troms! I avdelingen i dag
25.05.2025 Tromsø
As a Primary Engineer at Hitachi Energy, you will play a crucial role in the electro-mechanical design of high-voltage substations
20.05.2025 Oslo
StillingCOWI er et internasjonalt rådgivende ingeniørselskap med rundt 1200 medarbeidere i Norge og regnes som ledende aktør innen samferdselssektoren. Transport
30.04.2025 Oslo
Vis alle 36.265 ledige stillinger