EY Norge søker ny PR- og kommunikasjonssjef
Ønsker du å jobbe i et globalt konsulentselskap som tilbyr tjenester som bidrar til at næringslivet og arbeidslivet fungerer bedre? Ønsker du å drive vårt PR-arbeid og skape positiv oppmerksomhet i tradisjonelle og nye kanaler? Mener du at målrettet PR bidrar til å posisjonere oss som kunnskapsledere? Da bør du søke på denne stillingen!
Som PR-sjef er du en del av vår nordiske Brand, Marketing & Communications (BMC) - avdeling, bestående av 35 ansatte i Oslo, Stockholm, København og Helsinki. Vi jobber med alle fagområder innen merkevarebygging, markedsføring og kommunikasjon. Hovedansvaret ditt vil være PR og medierelasjoner i Norge.
Viktige arbeidsoppgaver vil være:
- Utvikle strategiske PR-planer og implementere og måle tiltak.
- Drive proaktivt PR-arbeid for å skape mediedekning.
- Støtte eksperter og talspersoner og ved behov fungere som talsperson i media.
- Bygge relasjoner med journalister og andre interessenter.
- Være ansvarlig for krisekommunikasjon og medietrening.
- Medieovervåke selskapet samt følge mediedebatten og aktuelle temaer.
- Være kontaktperson for Norge i selskapets globale PR-nettverk.
- Drive PR-arbeidet for større prosjekter, arrangementer og sponsorsamarbeid.
- Fremme budskap og skrive pressemeldinger, uttalelser og Q&As
- Skape PR-relatert innhold for digitale kanaler, som vår nettside og sosiale medier.
Egenskaper for å lykkes i stillingen:
- Strukturert og har gode kommunikasjonsevner.
- Utadvendt med gode evner til å bygge relasjoner, både internt og eksternt.
- God kunnskap om medielandskapet og hvordan ulike digitale kanaler kan brukes i PR-arbeid.
- Er vant til å jobbe strategisk og operativt.
Kvalifikasjoner for stillingen:
- Minst fem års arbeidserfaring med medierelasjoner og proaktiv PR-arbeid, gjerne fra et større selskap eller byrå.
- Høyere utdanning innen kommunikasjon, markedsføring eller tilsvarende.
- Erfaring med krisehåndtering og medierådgivning for ledere og talspersoner i mediespørsmål
- Meget gode muntlige og skriftlige kommunikasjonsferdigheter på norsk og engelsk.
- Erfaring med å drive kommunikasjonsprosjekter med mange interessenter.
Hva EY kan tilby deg
I EY setter vi våre ansatte i sentrum, og du får muligheten til å styre din egen utvikling. Vi er et verdi-drevet foretak der lagånd, respekt og integritet er viktige nøkkelord. I tillegg til våre ansattes engasjement og kompetanse, er det våre felles verdier som skaper suksess i markedet. Vi er en hyggelig og internasjonal arbeidsplass med høyt tempo der initiativ og drivkraft er kvaliteter vi verdsetter.
Interessert?
Du er hjertlig velkommen til å sende din søknad der du legger ved CV, søknadsbrev og vitnemål. Vi kaller inn til intervju forløpende, og det er derfor lurt å søke så snart som mulig,senest 31.10.2020.Har du spørsmål om stillingen er du velkommen til å ta kontakt med Gunilla V. Resare, Nordic Communcation & Engagement Leader i BMC på email: Logg inn for å se kontaktinformasjon
Adresse: 0191 Oslo