<  
>  
Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv
Stillingsannonse

Vi søker AML-rådgiver til MelhusBanken! Academic Work

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Stillingsbeskrivelse

Har du en brennende interesse for forebygging av økonomisk kriminalitet? Har du lyst til å bli en del av et innovativt fagmiljø der du får jobbe med antihvitvask fra a-å? MelhusBanken søker nå etter en AML-rådgiver, og vi håper DU vil søke!

Informasjon om stillingen

MelhusBanken er en av Norges eldste sparebanker, og har hovedkontor i Melhus sentrum. I tillegg til dette har vi avdelingskontorer i Trondheim sentrum, Heimdal, Ler og Korsvegen. Med cirka 17.500 registrerte kunder kan vi gjennom Eika Gruppens selskaper og andre leverandører tilby et høykvalitets fullserviceprodukt innen bank – og forsikringstjenester til alt fra bedrifter, landbruk til privatpersoner - noe vi har gjort siden 1840. Vi jobber hver dag etter mottoet «Vi Oppfyller Drømmer». Dette gjør vi blant annet ved å engasjere oss for barn, ungdom og eldre i lokalsamfunnet, spesielt rettet mot breddeaktiviteter som drives av frivillige.

Antihvitvasking er et viktig område for oss, og med på laget søker vi nå etter en AML-rådgiver som sammen med resten av teamet vil gjøre en viktig jobb for å bekjempe økonomisk kriminalitet. På teamet er det kort vei til faglige diskusjoner, og vi jobber tett for å sikre at vi til en hver tid har de beste rutinene. Hos oss vil du få en unik mulighet til å utvikle deg, både faglig og personlig - og vi håper at du vil bli med på laget!

Hvorfor jobbe hos MelhusBanken?
  • Mulighet til å jobbe på en fremtidsrettet arbeidsplass som tar lokalt samfunnsansvar og bærekraft på alvor
  • Stor påvirkningskraft og utviklingsmuligheter internt i selskapet
  • Muligheten til å skaffe seg relevant arbeidserfaring i en børsnotert bank, med nærhet til spennende fagmiljøer
  • Vi streber for å utvikle våre prosesser, og legger til rette for at du som AML-rådgiver alltid er faglig oppdatert
  • Muligheten til å få jobbe med samfunnsnyttige arbeidsoppgaver, og ta eierskap til alle leddene i prosessen
  • Vi streber hver dag etter å ha et godt og mangfoldig arbeidsmiljø der det er høyt under taket, og vi er en gjeng som trives sammen på jobb
  • Vi har nettopp flyttet inn i splitter nye lokaler i Melhus sentrum som vi stortrives i

Arbeidsoppgaver

Som en del Som en del av teamet vil du være en viktig bidragsyter i flere ulike ledd i arbeidsprosessen innenfor antihvitvask. Arbeidsoppgavene omhandler blant annet:

    • Transaksjonsovervåkning. Herunder undersøkelser og oppfølging av mistenkelige transaksjoner, samt. løpende vurderinger knyttet til oppsettet av bankens overvåkningssystem
    • Løpende oppfølging av kunder i forsterket kontrollnivå
    • Rapportering av mistenkelige forhold til Økokrim og andre myndigheter
    • Bidra i arbeidet med avvikling av kundeforhold etter hvitvaskingsloven
    • Andre oppgaver etter behov

    Vi søker deg som

    • Har fullført relevant utdanning, eksempelvis innen økonomi eller jus
    • Har erfaring med tilsvarende arbeidsoppgaver fra tidligere
    • Har gode kommunikasjonsevner, skriftlig og muntlig, på norsk og engelsk

    For å lykkes og trives i rollen anser vi personlige egenskaper vel så viktig som formelle krav. Vi har stor tro på nøyaktige personer som jobber for å gjøre en kvalitetssikker og grundig jobb i alle ledd. Videre er du strukturert gjennom å planlegge, organisere og prioritere jobben din på en effektiv måte. Du har gode samarbeidsevner og fungerer bra med andre mennesker samtidig som du lytter, kommuniserer og opprettholder en konstruktiv dialog. I tillegg er du selvgående gjennom å ta ansvar for oppgaver, utvikling og fremgang i arbeidet.

    Annen informasjon
    • Oppstart: Snarest, etter avtale
    • Arbeidsomfang: Fast stilling, heltid. Kjernetid 09-15
    • Plassering: Du vil tilhøre kontoret på Melhus
    • Kontaktinformasjon: Denne rekrutteringsprosessen er utført av Academic Work, og alle spørsmål gjeldene stillingen blir håndtert av Academic Work ved Mia Skjetne Hansen på e-post mia.hansen@academicwork.no

    For å vurdere søknaden din ønsker vi at du legger ved både CV, søknad og vitnemål.

    Utvelgelsesprosessen vår skjer fortløpende, og annonsen kan bli stengt før rekrutteringsprosessen er avsluttet dersom vi har funnet riktig kandidat. Er stillingen interessant, anbefaler vi derfor å søke umiddelbart! Seneste søknadsfrist er satt til 24. Mai 2023.

    Informasjon om bedriften

    MelhusBanken er en av Norges eldste sparebanker etablert i 1840. MelhusBanken setter kunden i sentrum. Vår visjon er ”Vi Oppfyller Drømmer”. Dette gjør vi gjennom våre kjerneverdier Dyktig, Imøtekommende og Nær. Les mer om banken her: Om banken - MelhusBanken

    Om arbeidsgiveren

    VI ER ACADEMIC WORK – HOME OF THE YOUNG PROFESSIONALS

    Vi i Academic Work arbeider med bemanning og rekruttering av Young Professionals – studenter og nyutdannede i begynnelsen av sin karriere.

    Young Professionals er vår nisje, vårt ekspertområde og en målgruppe vi tror sterkt på

    Vi har kontorer i hele Norden, i Trondheim og Oslo her i Norge.

    Hver dag jobber vi for å skape nye muligheter for deg som studerer eller er helt i begynnelsen av karrieren din.

    Ta kontakt med oss i dag - kanskje finner du drømmejobben hos oss!

    Les mer om Academic Work

    Relaterte studier og skoler for denne stillingen

    Se også alle studier innen:

    Søknadsinformasjon

    Følg vedlagt link for å komme til stillingsannonse og søknadsportal:

    Vi søker AML-rådgiver til MelhusBanken! | Academic Work

    Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

    Lagre stillingen eller abonner på tilsvarende muligheter

    Rekrutteringskalender

    • MAI 28
      2025
      5 STILLINGER UTLØPER I DAG – SISTE FRIST
    8 ledige stillinger
    Kandidatmatch
    Jobbsøker
    Denne teksten er anonymisert
    Match 85%
    Jobbsøker
    Denne teksten er anonymisert
    Match 80%
    Jobbsøker
    Denne teksten er anonymisert
    Match 80%
    Jobbsøker
    Denne teksten er anonymisert
    Match 70%

    Se flere annonser

    Vi søker Produksjonsleder til vårt nye høyteknologiske anlegg på Digernes Næringspark!
    31.05.2025 Ålesund
    Vi søker Teknisk leder til vårt nye høyteknologiske anlegg på Digernes Næringspark!
    31.05.2025 Ålesund
    Vi søker renholdere til deltid og heltid! Er du nøye, pålitelig og liker å holde det rent og ryddig? Vi
    28.05.2025 Oslo
    Kan du formidle gode historier i digitale kanaler? Har du noen års erfaring som kommunikasjonsrådgiver, er opptatt av smart kommunikasjon
    15.06.2025 Oslo
    I Bane NOR har vi ett felles mål – å sette spor vi er stolte av, som kan drive samfunnet
    30.05.2025 Oslo
    I Norge har det aldri vært satset mer på jernbane enn nå, og dette er et samfunnsansvar som vi i
    10.06.2025 Drammen
    Om oss I Bane NOR har vi ett felles mål - å sette spor vi er stolte av, som kan
    22.06.2025 Flere steder
    Om avdelingen Energi har i dag ca,150 engasjerte ansatte, og søker nå etter seksjonsleder til kraftsystem og utredinger for energiforsyning
    30.05.2025 Oslo
    Vis alle 38.894 ledige stillinger

    Fakta om Academic Work