<  
>  
Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv
Stillingsannonse

Nyutdannet innen HR og klar for en pangstart på karrieren? Bane NOR

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Stillingsbeskrivelse

I Bane NOR har vi ett felles mål – å sette spor vi er stolte av, som kan drive samfunnet fremover. Derfor jobber vi målrettet med bærekraft, modernisering og knutepunkt. Hos oss får du engasjerte og nytenkende kolleger med en sterk tro på at vårt oppdrag er viktig – og stadig blir viktigere. Nå trenger vi to HR-rådgivere som vil bidra til å modernisere Norge sammen med oss og våre samarbeidspartnere.

Vi søker etter deg som er nyutdannet eller med et par års arbeidserfaring. Bane NOR har et stort HR miljø så her er mulighetene mange på sikt for riktig person.  

Jobben vil være HR rådgiver på HR støtte. Her er det mye læring og et bredt spekter av oppgaver. Et perfekt startpunkt for en karriere i HR.  

Teamet består nå av 7 personer, vi skal utvide tjenesten vår og ønsker oss to nye kollegaer.

 

Hos oss får du

Viktigheten av oppgavene våre vil prege arbeidsmiljøet rundt deg, med flinke folk som brenner for det de jobber med. Vi setter faglig utvikling høyt, med interne kompetansebyggende muligheter for våre ansatte. Du får arbeidsforhold for tiden vi lever i - med fleksibel arbeidstid og du vil bli inkludert i et sosialt miljø med bl.a. bedriftsidrettslag, sosiale og faglige arrangementer. Blant ansattgodene finner du svært gode pensjons- og forsikringsordninger, og selvsagt personalbillett med Go Ahead, SJ Nord og VY sine tog. Vi har også:

  • Moderne og sentrale lokaler i Oslo, treningsfasiliteter og innendørs sykkelparkering i bygget
  • Flott personalrestaurant og du får selvfølgelig betalt lunsjpause
  • Mulighet til å jobbe noe hjemmefra
  • Permisjonsordninger som møter ditt behov
  • God seniorpolitikk

Vi er også opptatt av work-life-balance - for vi tror at du fungerer bedre på jobb om du fungerer godt privat.

 

Dette kommer du til å gjøre

HR støtte svarer på alle spørsmål knyttet til arbeidsforhold i Bane NOR. Dette inkluderer blant annet ansettelser (arbeidsavtaler, bakgrunnssjekker, innfasing), innleide, oppsigelser, pensjon, permisjoner, rapporteringer og masse mer. Vi er første kontaktpunkt i HR for ledere og ansatte og vi skal rådgi og bistå dem så alle retningslinjer og lover og regler blir overholdt.  Vi benytter digitale verktøy (ServiceNow) i arbeidet.

 

Dette tror vi du trenger for å lykkes og trives

Vi håper du er nøyaktig, digital og serviceorientert. Du må trives med å snakke med folk og få et kick av å kunne hjelpe. Det er mye som skjer, så å klare å holde fokus og konsentrasjon er viktig, samtidig som man har godt humør og byr på seg selv.  

Arbeidssted er Oslo. Det er mulighet for hjemmekontor en gang i blant, men vi er i all hovedsak på kontoret.  

Vi tror du enten er nyutdannet innen HR eller at du har jobbet et par år etter utdannelsen. Bane NOR har store muligheter for utvikling og HR støtte er et bra sted å starte. Her får du innsikt i hele bedriften og HR miljøet og man lærer noe nytt hele tiden. Dette er en generalist jobb som man kan vokse i.

 

Kjekt å vite

Ser du noe du ikke kan? Ta det helt med ro – vi skal sikre at du får en god opplæring! Vi oppfordrer deg til å søke stillingen om den er interessant, og om du har lyst til å lære noe nytt.

Vi mener at inkludering og mangfold er en styrke. Vi ønsker oss kollegaer med ulike kompetanser, fagkombinasjoner, livserfaring og perspektiver for å bidra til enda bedre oppgaveløsning. Det er viktig for oss at våre medarbeidere identifiserer seg med våre verdier som er åpen, respektfull, engasjert og nytenkende. Hva betyr disse verdiene for deg?

Bane NOR samarbeider med Semac som er en ekstern leverandør om bakgrunnssjekk av aktuelle kandidater. Bakgrunnssjekken utføres etter samtykke fra deg som søker og innebærer at vi verifiserer CV og annen søknadsdokumentasjon i forbindelse med ansettelsen.

Vil du sette virkelige spor, håper vi du tar kontakt med oss! Send inn søknad her.

 

Kontaktinformasjon

Rekrutterende leder: Vibeke Skrent, Fungerende leder HR-støtte
✆ (+47) 93001134 | ✉ vibeke.skrent@banenor.no

Om arbeidsgiveren

Hos oss møter du ambisiøse kolleger som jobber med komplekse utfordringer. Kulturen er preget av tverrfaglig samarbeid og et stort engasjement for jernbanen.

Vår største ressurs er menneskene som jobber her. Vi vet at mangfold bidrar til å skape resultater, og at vårt oppdrag er viktig – og stadig blir viktigere.

Kulturen er skapt gjennom tett tverrfaglig samarbeid og høyt engasjement, fra folk med mange med forskjellige bakgrunner. Samtidig er det viktig at livet har plass til både arbeid og fritid. Jobben vi gjør er viktig for samfunnet, og arbeidet skal utvikle og glede - ikke slite oss ut.

 

Alle er velkommen!

Vi føler oss trygge på at du vil møte likesinnede hos oss, og vi ønsker å styrke vårt mangfold og inkluderingsarbeid.

Hos oss er alle velkommen uansett legning, kjønn, religion og alder. Hos oss skal du kunne være like mye deg selv som hjemme. Det vi har til felles er engasjementet for jernbanens fremtid.

 

Mangfolds- og inkluderingsarbeid

Våre ledere deltar på kurs med stort fokus på mangfoldsledelse. De skal følge våres lederprinsipper, og ta aktivt del i arbeidet med inkludering og mangfold. Det er en jobb vi ønsker at hele samfunnet skal engasjere seg i. 

 

Inkluderende arbeidsliv

IA-avtalen (Inkluderende arbeidsliv) er en intensjonsavtale mellom regjeringen, arbeidstakernes og arbeidsgivernes foreninger. Målet er å forebygge sykefravær og hindre at folk faller ut av yrkeslivet. 

Dette gjøres gjennom å kartlegge ansattes behov og organisere arbeidsplassen, slik at vi kan planlegge og gjennomføre tiltak. Slik tilrettelegger vi for større mangfold og gode arbeidsplasser.

Les IA-avtalen om inkluderende arbeidsliv på regjeringen.no. (åpnes i ny fane)

 

Dilemmatrening, etikk og nulltoleranse 

Våre medarbeidere tar stadig obligatoriske kurs i dilemmatrening. Det skal bidra til å ivareta våre verdier. Vi handler etter retningslinjer for nulltoleranse mot mobbing, trusler, og trakassering.

Vi ønsker å stadig bedre måten vi jobber på. Vi skal være flinke til å utfordre hverandre, så vi sikrer fokus på inkludering og støtter opp om mangfoldet vi ønsker på jobb.

 

Ansattgoder 

Vi kan tilby en rekke ansattgoder, som blant annet: 

  • Fleksibilitet rundt arbeidstid og hjemmekontor
  • Sommertid 15. mai til 14. september
  • Gode pensjonsordninger med høye sparesatser
  • Konkurransedyktige bank- og forsikringsordninger
  • Moderne lokaler med sentral beliggenhet
  • Personalbillett med GoAhead, SJ NORD og VY's tog

 

Les mer om Bane NOR

Relaterte studier og skoler for denne stillingen

Se også alle studier innen:

Søknadsinformasjon

Se stillingsteksten ovenfor for informasjon om hvordan du søker på stillingen. Om du ikke skulle finne denne informasjonen der, besøk firmaets hjemmeside.

Viktig melding: Denne stillingen har utløpt / er ikke aktiv

Lagre stillingen eller abonner på tilsvarende muligheter

Rekrutteringskalender

  • APR 25
    2025
    4 STILLINGER UTLØPER I DAG – SISTE FRIST
  • APR 27
    2025
    5 STILLINGER UTLØPER I DAG – SISTE FRIST
  • APR 28
    2025
    1 STILLING UTLØPER I DAG (SISTE SØKNADSFRIST)
  • APR 29
    2025
    1 STILLING UTLØPER I DAG (SISTE SØKNADSFRIST)
  • APR 30
    2025
    3 STILLINGER UTLØPER I DAG – SISTE FRIST
  • MAI 01
    2025
    5 STILLINGER UTLØPER I DAG – SISTE FRIST
  • MAI 02
    2025
    2 STILLINGER UTLØPER I DAG – SISTE FRIST
Traineeprogram
Lærlinger
Kandidatmatch
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 85%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 85%
Jobbsøker
Denne teksten er anonymisert
Match 80%
Student
Denne teksten er anonymisert
Match 80%

Se flere annonser

Nyutdannet økonom og på utkikk etter en spennende rolle?
11.05.2025 Oslo
Om oss I Bane NOR har vi ett felles mål – å sette spor vi er stolte av, som kan
04.05.2025 Fauske
I Bane NOR jobber vi målrettet med bærekraft, modernisering og knutepunkt. Vi har ett felles mål om å sette spor
18.05.2025 Oslo
Norconsult er Norges ledende tverrfaglige rådgivermiljø innen fornybar energi og industri med mer enn 1000 medarbeidere som til daglig utfører
18.05.2025 Flere steder
Vil du bli del av et stort elkraftmiljø? Vi søker høyspentrådgiver apparat- og kabelanlegg til kontoret vårt i Molde! For
31.12.2025 Flere steder
Om barnehagen: Damsgård Kanvas-barnehage er en del av den ideelle barnehagestiftelsen Kanvas. Vi holder til i moderne lokaler sentralt på
08.05.2025 Bergen
Ønsker du sammen med oss å utvikle barnehagen videre? Da håper vi du søker hos oss.
19.05.2025 Oslo
Paletten Kanvas-barnehage er en del av den ideelle barnehagestiftelsen Kanvas. Vi er en 4-avdelingsbarnehage som ligger i et veletablert boligområde
10.05.2025 Asker
Vis alle 28.337 ledige stillinger

Fakta om Bane NOR