Ved Kirurgisk klinikk, seksjon for plastikkirurgi, er det ledig 1 års overlegevikariat med mulighet for forlengelse.
Tiltredelse snarest.
Seksjon for plastikkirurgi utfører alle håndkirurgiske og plastikkirurgiske inngrep som ikke er definert som landsfunksjon under OUS. Seksjonen opererer i Skien, Porsgrunn og Notodden. Seksjonen har p.t. 8 overleger og 6 LIS.
Seksjonen har regionsansvar for brannskader.
Ved plastikkirurgisk seksjon er det et fullverdig tilbud til pasienter med plastikkirurgiske problemstillinger, dette inkluderer brystrekonstruksjon i alle former, håndkirurgi, brannskade og sårbehandling, postbariatrisk kirurgi, hudtumores, malignt melanom, tverrfaglig assistanse i forhold til andre kirurgiske spesialiteter. Vi har daglige operasjonsstuer, samt fullt utrustet poliklinikk for både vurderinger og operasjoner i lokal (4 stuer). Egen ergoterapeut.
Det er ca 12.000 polikliniske kontakter per år, i tillegg utføres et stort antall operasjoner både som inneliggende og dagkirurgisk, foruten poliklinisk.
Seksjonen har stort fokus på akademisk arbeid, for tiden pågår det flere PhD- prosjekter og annen forskning ved seksjonen. Et godt arbeidsmiljø vektlegges tungt.
Arbeidsoppgaver
- Overlege har ansvar for pasientbehandling samt utdanning av nye Leger i Spesialisering. Vi har 2-delt vaktsjikt med hjemmevakt, ansvar for håndskader er underlagt plastikkirurgisk seksjon ved Sykehuset Telemark.
Kvalifikasjoner
- Må beherske norsk eller skandinavisk språk skriftlig og muntlig.
- Gyldig norsk autorisasjon som lege.
- Norsk spesialistgodkjennelse må foreligge.
- Kjennskap til mikrokirurgi kan være en fordel.
- Håndkirurgisk kompetanse vil vektlegges.
- Evt. tidligere akademisk erfaring vil bli vektlagt.
- Vennligst oppgi to referanser hvorav en skal være fra siste arbeidsgiver.
Utdanningsretning
Utdanningsnivå
Personlige Egenskaper
- Personlig egnethet vil bli tungt vektlagt.
- Faglig interesse og engasjement for plastikkirurgi.
- Gode evner til samarbeid og selvstendig jobbing på tvers av yrkesgrupper er en forutsetning.
- Evne til opplæring av LiS forventes.
Vi tilbyr
- Tilsetting skjer på de vilkår som til enhver tid fremgår av gjeldende lover, tariffavtaler og reglement.
- Overlege vil gå i turnus svarende til en hver tid antall overleger (kan variere noe grunnet permisjoner og forskning).
Kontaktinformasjon
Tormod Westvik, Seksjonsleder,
Logg inn for å se kontaktinformasjonIngebjørg-Therese Olaussen, Sekretær,
Logg inn for å se kontaktinformasjonBård Nordang, Stedfortreder,
Logg inn for å se kontaktinformasjonErik Berg, Stedfortreder,
Logg inn for å se kontaktinformasjonArbeidssted
Skien
Adresse: 3710 SKIEN